Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MAYABIS LUMY SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

MAYABIS LUMY SRL (CUI 34495044) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015000490049 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 59.579 RON și un profit net de 22.187 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 34,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34495044
Nr. ORC
J2015000490049
EUID
ROONRC.J2015000490049
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Prelungirea Bradului 46, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
59.579 RON
2025▼ 34,4%
Rezultat net
22.187 RON
2025▲ 107,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (8) · 4 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (4)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2229 Fabricarea altor produse din material plastic (CAEN Rev.2)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2023, 2025) și ANAF (2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 59.579 22.187 15.528 12.725 53.910 51.107 —
2024 90.764 10.683 27.126 12.725 43.329 28.928 0
2023 106.327 4.120 37.047 11.479 43.342 17.774 1
2022 13.020 10.009 4.181 14.000 3.834 13.653 0
2021 18.067 11.307 94 — 3.738 3.644 —
2020 19.276 9.358 16.758 — 9.095 -7.663 —
2019 26.311 16.399 31.411 — 14.390 -17.021 —
2018 11.925 -848 34.878 — 1.458 -33.420 —
2017 7.053 -13.941 34.850 — 2.278 -32.572 —
2016 6.412 -16.334 34.852 14.441 1.779 -18.632 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
23,3% (2024: 48,39%)
Datorii / Total active (total active: 66.635 RON)
Solvabilitate generală
4,29 (2024: 2,07)
Total active / Datorii (total active: 66.635 RON)
Autonomie financiară
76,7% (2024: 51,61%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 66.635 RON)
Rentabilitate active (ROA)
33,3% (2024: 19,06%)
Profit net / Total active (total active: 66.635 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
43,41% (2024: 36,93%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,24% (2024: 11,77%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MAYABIS LUMY SRL

Reprezentantul firmei este: BIBIRE IOAN-SILVIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.10.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF