Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TAHA FASHION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

TAHA FASHION SRL (CUI 34501863) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J40/17413/2017 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 185.755 RON, o pierdere netă de 240.721 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 18,0% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34501863
Nr. ORC
J40/17413/2017
EUID
ROONRC.J40/17413/2017
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. MASINA DE PAINE 14, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
185.755 RON
2024▲ 18,0%
Rezultat net
-240.721 RON
2024
Angajați
4
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4712 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2022, 2024) și ANAF (2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 185.755 -240.721 876.491 1.398 -417.241 -1.281.334 4
2023 157.393 -268.381 1.080.054 1.398 27.043 -1.040.613 4
2022 182.363 -188.951 826.365 1.396 41.725 -772.244 4
2021 186.801 -145.511 626.357 1.396 30.668 -583.293 4
2020 159.058 -145.716 467.520 1.396 17.342 -437.782 4
2019 210.585 -102.785 344.588 1.396 40.126 -292.066 4
2018 259.936 -123.092 258.526 1.396 56.849 -189.281 4
2017 153.572 -54.069 134.904 1.396 56.318 -66.190 2
2016 22.702 -12.281 63.841 1.396 50.324 -12.121 2

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
— (2023: 3.797,52%)
Datorii / Total active (total active: -415.843 RON)
Solvabilitate generală
-0,47 (2023: 0,03)
Total active / Datorii (total active: -415.843 RON)
Autonomie financiară
— (2023: -3.658,85%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: -415.843 RON)
Rentabilitate active (ROA)
— (2023: -943,64%)
Profit net / Total active (total active: -415.843 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-129,59% (2023: -170,52%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2023-2024
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TAHA FASHION SRL

Reprezentantul firmei este: ULUBAYRAM IBRAHIM (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
28.09.2026 Cod CAEN principal 4719 4712 ANAF
28.09.2026 Număr de înmatriculare J40/17413/2017 J2017017413404 ANAF