Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MARSIM PLUS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

MARSIM PLUS SRL (CUI 34501910) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015000981134 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.000 RON și un profit net de 14.606 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 43,7% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34501910
Nr. ORC
J2015000981134
EUID
ROONRC.J2015000981134
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Iasomiei 2, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
16.000 RON
2022▼ 43,7%
Rezultat net
14.606 RON
2022▼ 42,3%
Angajați
0
2022

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (8) · 2 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2023. Surse: MFinanțe (2016–2021, 2023) și ANAF (2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 — 0 5.536 — 164.121 158.585 —
2022 16.000 14.606 5.536 0 164.121 158.585 0
2021 28.415 25.304 5.300 — 149.279 143.979 0
2020 130.381 122.428 3.911 — 122.586 118.675 0
2019 0 -574 11.454 — 7.702 -3.752 0
2018 86.643 49.740 10.918 — 7.740 -3.178 3
2017 6.257 -43.796 54.827 0 1.908 -52.919 1
2016 3.374 -6.415 12.170 1.700 1.347 -9.123 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
3,37% (2021: 3,55%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
29,65 (2021: 28,17)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
96,63% (2021: 96,45%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
8,9% (2021: 16,95%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,21% (2021: 17,57%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
91,29% (2021: 89,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MARSIM PLUS SRL

Reprezentantul firmei este: VLAD MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022