Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VALAHIA SA

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

VALAHIA SA (CUI 345050) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991005703403 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Dezvoltare (promovare) imobiliară (cod CAEN 6812). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 72.113 RON, un profit net de 53.434 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 85,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
345050
Nr. ORC
J1991005703403
EUID
ROONRC.J1991005703403
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Medelnicerului 12, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
72.113 RON
2025▼ 85,9%
Rezultat net
53.434 RON
2025▼ 26,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · 5 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (15)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 72.113 53.434 4.720.309 — 4.861.797 130.332 1
2024 512.647 73.072 4.618.128 — 4.704.245 76.898 1
2023 341.044 327.462 4.492.364 — 4.504.084 3.826 1
2022 — -38.450 4.597.551 — 4.283.053 -323.636 1
2021 — -2.423 874.736 0 605.550 -285.186 1
2020 — -1.462 384.327 — 117.564 -282.763 1
2019 0 0 383.300 0 117.999 -281.301 0
2018 — 0 383.300 — 117.999 -281.301 0
2017 — -89 383.300 — 117.999 -281.301 —
2016 — -10.304 383.300 — 118.087 -281.213 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
97,09% (2024: 98,17%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,03 (2024: 1,02)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
2,68% (2024: 1,63%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,1% (2024: 1,55%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
41% (2024: 95,02%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
74,1% (2024: 14,25%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VALAHIA SA

Reprezentantul firmei este: MUNTEANU MARIAN TEOFAN DRAGOŞ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025