Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

APC FORWARD CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

APC FORWARD CONSTRUCT SRL (CUI 34734680) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J12/2020/2015 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.500 RON, o pierdere netă de 26.416 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 77,9% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34734680
Nr. ORC
J12/2020/2015
EUID
ROONRC.J12/2020/2015
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. DUNARII 26, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
7.500 RON
2020▼ 77,9%
Rezultat net
-26.416 RON
2020
Angajați
1
2020– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (25) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2021. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 14.919 730 2.863 -11.326 —
2024 — 0 14.919 730 2.863 -11.326 —
2023 — 0 14.919 730 2.863 -11.326 —
2022 — 0 17.245 730 5.189 -11.326 —
2020 7.500 -26.416 75.652 730 74.304 -618 1
2019 34.000 11.851 41.829 730 66.897 25.798 1
2018 — -19.025 30.310 730 43.527 13.947 1
2017 40.464 33.121 13.115 730 45.357 32.972 1
2016 — 0 6.101 730 5.222 -149 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
100,82% (2019: 61,85%)
Datorii / Total active (total active: 75.034 RON)
Solvabilitate generală
0,99 (2019: 1,62)
Total active / Datorii (total active: 75.034 RON)
Autonomie financiară
-0,82% (2019: 38,15%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 75.034 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-35,21% (2019: 17,52%)
Profit net / Total active (total active: 75.034 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2019: 45,94%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-352,21% (2019: 34,86%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre APC FORWARD CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: POP ANDREI CSABA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020