Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DAIO INSTAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

DAIO INSTAL SRL (CUI 34767564) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015001233225 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Repararea și întreținerea mașinilor (cod CAEN 3312). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 355.856 RON, o pierdere netă de 98.415 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 31,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
34767564
Nr. ORC
J2015001233225
EUID
ROONRC.J2015001233225
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Grădinari 39, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
355.856 RON
2024▼ 31,5%
Rezultat net
-98.415 RON
2024
Angajați
1
2024▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
3312 Repararea și întreținerea mașinilor
Secțiunea C · Diviziunea 33 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3312 — Repararea și întreținerea mașinilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · 8 diviziuni
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5611 Restaurante
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2562 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 și 2022. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -143 4.407 — 11.261 6.854 —
2024 355.856 -98.415 4.265 11.089 172 6.996 1
2023 519.623 31.353 25.316 10.090 48.313 33.087 2
2016 5.280 569 3.435 0 5.306 1.871 0

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
37,87% (2023: 43,35%)
Datorii / Total active (total active: 11.261 RON)
Solvabilitate generală
2,64 (2023: 2,31)
Total active / Datorii (total active: 11.261 RON)
Autonomie financiară
62,13% (2023: 56,65%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.261 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-873,95% (2023: 53,68%)
Profit net / Total active (total active: 11.261 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-1.406,73% (2023: 94,76%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-27,66% (2023: 6,03%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DAIO INSTAL SRL

Reprezentanții firmei sunt: MUNTEANU ANDREEA ELENA (administrator), MUNTEABU ROBERT (administrator), MANTA ANA-MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
12.08.2026 Cod CAEN principal 4120 3312 ANAF