Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

KRONOS CERAMICHE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

KRONOS CERAMICHE SRL (CUI 34852937) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015001370227 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (cod CAEN 4683). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 627.945 RON, un profit net de 25.867 RON și un număr mediu de 1 salariat.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
34852937
Nr. ORC
J2015001370227
EUID
ROONRC.J2015001370227
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Chişinăului 1, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
627.945 RON
2022
Rezultat net
25.867 RON
2022▲ 82,4%
Angajați
1
2022

Activitate

CAEN principal
4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4683 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (19) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2022. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2022) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2022 627.945 25.867 1.385.712 1.026.454 650.419 291.161 1
2021 0 14.183 524.978 608.352 181.920 265.294 0
2020 0 -7.283 407.064 470.985 187.190 251.111 0
2019 210.252 293.739 410.085 470.985 197.494 258.394 1
2018 352.988 -101.012 283.287 262 247.680 -35.345 1
2017 101.754 -18.138 160.197 — 225.864 65.667 1
2016 161.119 7.207 75.439 0 159.244 83.805 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
82,64% (2021: 66,43%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,21 (2021: 1,51)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
17,36% (2021: 33,57%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,54% (2021: 1,79%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,88% (2021: 5,35%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,12%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre KRONOS CERAMICHE SRL

Reprezentantul firmei este: STĂNESCU COSTICĂ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
31.10.2026 Data inactivării fiscale 26.08.2020 06.10.2026 ANAF
31.10.2026 Data reactivării 27.08.2021 13.10.2026 ANAF