Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DESIGN BAU CONSTRUCT IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

DESIGN BAU CONSTRUCT IMPEX SRL (CUI 34892915) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015000772323 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 403.782 RON, un profit net de 228.790 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 28,0% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
34892915
Nr. ORC
J2015000772323
EUID
ROONRC.J2015000772323
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. VALEA ARGESULUI 1, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
403.782 RON
2025▼ 28,0% față de 2022
Rezultat net
228.790 RON
2025
Angajați
3
2025▼ 57,1% față de 2022

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (19) · 4 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (16)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2021, 2023–2025) și ANAF (2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 403.782 228.790 737.540 74.221 787.526 124.207 3
2024 — -82.022 929.665 46.438 778.642 -104.585 —
2023 — -11.237 940.138 48.838 876.362 -14.938 —
2022 560.792 -381.590 792.811 59.042 880.961 147.192 7
2021 1.305.030 379.024 259.195 139.195 848.600 728.600 8
2020 593.083 123.608 88.518 178.898 381.239 471.619 4
2019 834.953 208.291 167.054 191.442 323.621 348.009 4
2018 215.872 61.260 99.483 44.246 194.955 139.718 3
2017 236.220 9.090 22.466 9.119 91.805 78.458 1
2016 443.522 77.303 167.757 2.440 234.684 69.367 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2022)
Grad de îndatorare
85,59% (2022: 84,34%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,17 (2022: 1,19)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
14,41% (2022: 15,66%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
26,55% (2022: -40,59%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
184,2% (2022: -259,25%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
56,66% (2022: -68,04%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DESIGN BAU CONSTRUCT IMPEX SRL

Reprezentanții firmei sunt: BIDI ADRIAN (administrator), BREZAI FLORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.09.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice ANAF
29.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 14.08.2015 Transfer (sosire) din 30.06.2026 ANAF
29.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
29.07.2026 Data stării juridice 14.08.2015 30.06.2026 ANAF