Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROMAS LUX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

ROMAS LUX SRL (CUI 34910787) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015002487126 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (cod CAEN 4771). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 62.585 RON și o pierdere netă de 16.320 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 16,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34910787
Nr. ORC
J2015002487126
EUID
ROONRC.J2015002487126
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Tulcea 12, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
62.585 RON
2025▼ 16,8%
Rezultat net
-16.320 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · 3 diviziuni
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (1)
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 62.585 -16.320 67.149 3.133 73.284 9.268 —
2024 75.214 -6.567 63.002 3.133 85.457 25.588 0
2023 57.910 -13.360 57.838 1.651 88.342 32.155 0
2022 76.690 3.167 21.624 1.651 65.488 45.515 —
2021 82.215 11.157 21.825 1.651 76.021 55.847 —
2020 53.764 -4.239 13.835 1.651 81.874 69.690 1
2019 60.647 150 5.810 1.651 78.088 73.929 1
2018 48.654 2.017 6.474 1.651 78.602 73.779 1
2017 71.496 3.225 6.525 1.651 76.636 71.762 1
2016 81.120 25.139 9.566 2.024 76.079 68.537 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
87,87% (2024: 71,12%)
Datorii / Total active (total active: 76.417 RON)
Solvabilitate generală
1,14 (2024: 1,41)
Total active / Datorii (total active: 76.417 RON)
Autonomie financiară
12,13% (2024: 28,88%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 76.417 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-21,36% (2024: -7,41%)
Profit net / Total active (total active: 76.417 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-176,09% (2024: -25,66%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-26,08% (2024: -8,73%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROMAS LUX SRL

Reprezentantul firmei este: SZEKELY ANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025