Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ACTIVE - RENOVATION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

ACTIVE - RENOVATION SRL (CUI 34922471) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015000833242 și are sediul în Dobricu Lapușului, județul Maramureș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.172 RON și un profit net de 2.657 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 169,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
34922471
Nr. ORC
J2015000833242
EUID
ROONRC.J2015000833242
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ DOBRICU LĂPUŞULUI 165, Sat Dobricu Lăpuşului Orş. Târgu Lăpuş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
3.172 RON
2025▲ 169,7%
Rezultat net
2.657 RON
2025▲ 167,8%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (7) · 2 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (CAEN Rev.2)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4950 Transporturi prin conducte (CAEN Rev.2)
  • 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri (CAEN Rev.2)
  • 5020 Transporturi maritime și costiere de marfă (CAEN Rev.2)
  • 5030 Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare (CAEN Rev.2)
  • 5040 Transportul de marfă pe căi navigabile interioare (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
  • 5222 Activități de servicii anexe transportului pe apă (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017. Surse: MFinanțe (2016, 2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 3.172 2.657 0 260 142.067 142.332 —
2024 1.176 992 -7.660 260 131.749 139.674 —
2023 — -22.650 3.551 260 141.969 138.683 1
2022 169.006 14.360 0 260 161.068 161.333 1
2021 19.471 -58.106 4.117 260 150.825 146.973 1
2020 156.649 7.261 10.672 260 215.486 205.079 1
2019 308.851 99.815 36.984 260 234.537 197.818 1
2018 4.643 -55.564 31.820 260 129.559 98.004 1
2016 222.812 134.326 4.780 — 141.661 136.881 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0% (2024: -5,8%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii
Autonomie financiară
100% (2024: 105,81%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,87% (2024: 0,75%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,87% (2024: 0,71%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
83,76% (2024: 84,35%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ACTIVE - RENOVATION SRL

Reprezentantul firmei este: MOŞUŢ VICTOR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
23.09.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF