Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDRA STORE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

ANDRA STORE SRL (CUI 34924413) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015001508220 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 474.676 RON, un profit net de 15.693 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 21,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
34924413
Nr. ORC
J2015001508220
EUID
ROONRC.J2015001508220
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Prof. Nicolae Bucur 21, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
474.676 RON
2025▼ 21,5%
Rezultat net
15.693 RON
2025▼ 0,7%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (25) · 7 diviziuni
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (9)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (11)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 474.676 15.693 48.525 0 80.502 31.977 1
2024 604.643 15.804 164.898 19.776 161.406 16.284 2
2023 612.088 101.267 46.760 19.776 237.330 210.346 2
2022 798.612 237.686 103.478 19.776 321.868 238.166 2
2021 706.496 78.081 64.910 13.139 146.861 95.090 1
2020 0 -1.745 15.418 13.139 28.967 17.009 —
2019 144.069 27.475 1.926 0 20.680 18.754 0
2018 274.693 20.001 113.003 4.880 99.402 -8.721 1
2017 — 0 66.630 — 37.708 -28.922 —
2016 11.566 -16.639 66.630 — 37.708 -28.922 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
60,28% (2024: 91,01%)
Datorii / Total active (total active: 80.502 RON)
Solvabilitate generală
1,66 (2024: 1,1)
Total active / Datorii (total active: 80.502 RON)
Autonomie financiară
39,72% (2024: 8,99%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 80.502 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,49% (2024: 8,72%)
Profit net / Total active (total active: 80.502 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
49,08% (2024: 97,05%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,31% (2024: 2,61%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDRA STORE SRL

Reprezentanții firmei sunt: ZAHARIA MARCEL (administrator), ZAHARIA ANCA VERONICA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025