Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PROVENT INDUSTRIAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

PROVENT INDUSTRIAL SRL (CUI 34931291) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J40/10475/2015 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 76.075 RON și un profit net de 71.039 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 67,7% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
34931291
Nr. ORC
J40/10475/2015
EUID
ROONRC.J40/10475/2015
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Bacău 11, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
76.075 RON
2019▼ 67,7%
Rezultat net
71.039 RON
2019▼ 68,5%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (8)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -2.075 6.450 — 812.363 805.913 —
2024 — -1.575 4.375 2.282 810.081 807.988 —
2023 — -1.300 3.500 2.282 810.781 809.563 —
2022 — -1.601 1.500 2.282 810.081 810.863 —
2021 — -1.551 0 2.282 810.182 812.464 —
2020 — -767 0 2.282 811.733 814.015 —
2019 76.075 71.039 1.859 2.282 813.216 813.639 —
2018 235.325 225.512 3.077 — 745.678 742.601 —
2017 202.469 194.548 3.496 — 520.584 517.088 —
2016 193.751 167.638 1.110 — 323.650 322.540 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
0,23% (2018: 0,41%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
438,68 (2018: 242,34)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,77% (2018: 99,59%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
8,71% (2018: 30,24%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,73% (2018: 30,37%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
93,38% (2018: 95,83%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PROVENT INDUSTRIAL SRL

Reprezentantul firmei este: PÎSLARU GHEORGHIȚA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019
Data Câmp Înainte După Sursă
07.10.2026 Cod CAEN principal 4120 4322 ANAF
07.10.2026 Număr de înmatriculare J40/10475/2015 J2015010475403 ANAF