Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PARFUMERIE SANGADO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

PARFUMERIE SANGADO SRL (CUI 34949620) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015010685406 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (cod CAEN 4791). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 423.149 RON, o pierdere netă de 31.840 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 13,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
34949620
Nr. ORC
J2015010685406
EUID
ROONRC.J2015010685406
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Int. Gheorghe Simionescu 19, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
423.149 RON
2025▲ 13,9%
Rezultat net
-31.840 RON
2025
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (18) · 8 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 423.149 -31.840 845.938 2.849 150.290 -691.700 2
2024 371.541 -224.282 870.876 20.826 187.475 -661.619 2
2023 398.741 -185.306 853.615 20.075 597.167 -235.805 2
2022 464.550 -109.488 961.689 29.833 872.935 -50.499 2
2021 568.840 71.107 739.287 59.531 730.371 188.757 2
2020 878.288 44.735 713.790 78.850 743.501 261.277 4
2019 1.821.822 97.596 652.492 114.514 745.219 469.649 4
2018 2.498.560 383.830 637.183 150.390 850.403 372.053 5
2017 1.861.908 93.263 637.023 1.626 445.809 144.831 3
2016 967.551 58.424 227.764 2.083 224.970 51.568 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
552,4% (2024: 418,09%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,18 (2024: 0,24)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-451,68% (2024: -317,63%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-20,79% (2024: -107,67%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-7,52% (2024: -60,37%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PARFUMERIE SANGADO SRL

Reprezentanții firmei sunt: NIKOLOV IVAN (administrator), NIKOLOV IVAN SIMEONOV (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
31.10.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF
03.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 31.08.2015 Transfer (sosire) din 11.09.2026 ANAF
03.10.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
03.10.2026 Data stării juridice 31.08.2015 11.09.2026 ANAF