Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

JANINE & CLA COFFEE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

JANINE & CLA COFFEE SRL (CUI 35063354) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015011847407 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 438.160 RON, un profit net de 25.012 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 14,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
35063354
Nr. ORC
J2015011847407
EUID
ROONRC.J2015011847407
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Ştefan cel Mare 5, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
438.160 RON
2025▲ 14,9%
Rezultat net
25.012 RON
2025▼ 65,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4711 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (7) · 2 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5610 Restaurante (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025, fără 2019. Surse: MFinanțe (2018, 2022, 2024–2025) și ANAF (2020–2021, 2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 438.160 25.012 18.759 42.420 65.543 89.204 1
2024 381.408 73.010 8.770 39.597 33.365 64.192 1
2023 245.810 36.426 90.224 39.377 42.029 -8.818 1
2022 273.162 31.437 114.398 39.377 29.777 -45.244 1
2021 188.143 880 143.952 39.377 27.893 -76.682 1
2020 105.929 -38.065 161.237 39.377 44.298 -77.562 2
2018 48.168 -6.432 90.835 39.377 39.644 -11.814 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
17,38% (2024: 12,02%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,76 (2024: 8,32)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
82,62% (2024: 87,98%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
23,17% (2024: 100,07%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
28,04% (2024: 113,74%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,71% (2024: 19,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre JANINE & CLA COFFEE SRL

Reprezentantul firmei este: LICĂ CLAUDIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025