Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PCA VISION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

PCA VISION S.R.L. (CUI 35067917) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015002969121 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 184.227 RON, o pierdere netă de 59.264 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 22,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35067917
Nr. ORC
J2015002969121
EUID
ROONRC.J2015002969121
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. 21 Decembrie 1989 102, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
184.227 RON
2025▼ 22,8%
Rezultat net
-59.264 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (36) · 13 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4391 Activități de zidărie
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5811 Activități de editare a cărților
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6031 Activități ale agențiilor de știri
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 64 · Intermedieri financiare, cu excepția activităților de asigurări și ale fondurilor de pensii (1)
  • 6421 Activități ale holding-urilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (4)
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (4)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (3)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 184.227 -59.264 61.838 39.235 53.015 64.260 1
2024 238.627 -13.150 6.535 44.139 52.072 123.524 1
2023 326.621 205.406 -190.022 -27.905 173.557 336.674 1
2022 282.026 128.543 33.519 -11.388 175.176 131.269 1
2021 23.846 -2.873 3.248 -8.392 13.365 2.725 0
2020 — 0 2.108 — 6.966 5.858 —
2019 13.000 -13.245 2.108 — 6.966 5.858 —
2018 31.379 18.699 942 — 19.044 19.102 —
2017 30.124 346 88 — 491 403 —
2016 300 -128 409 372 109 72 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
67,03% (2024: 6,79%)
Datorii / Total active (total active: 92.250 RON)
Solvabilitate generală
1,49 (2024: 14,72)
Total active / Datorii (total active: 92.250 RON)
Autonomie financiară
69,66% (2024: 128,39%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 92.250 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-64,24% (2024: -13,67%)
Profit net / Total active (total active: 92.250 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-92,23% (2024: -10,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-32,17% (2024: -5,51%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PCA VISION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PĂUN IOANA RALUCA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025