Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TZAIS E ȚAIS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

TZAIS E ȚAIS SRL (CUI 35131599) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015002241135 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4740). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.000 RON și un profit net de 451 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 62,5% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35131599
Nr. ORC
J2015002241135
EUID
ROONRC.J2015002241135
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Mălinului 6, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
3.000 RON
2022▼ 62,5%
Rezultat net
451 RON
2022▼ 91,7%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4740 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -492 350 — 26.457 26.107 —
2024 — -1.121 0 — 26.599 26.599 —
2023 — -2.835 1.260 — 57.816 56.556 —
2022 3.000 451 950 — 61.939 60.989 —
2021 8.000 5.464 2.390 — 62.928 60.538 —
2020 87.500 49.931 470 — 55.544 55.074 1
2019 149.000 70.354 2.416 — 73.019 70.834 1
2018 63.000 53.281 945 — 53.217 52.272 —
2017 — 0 3.000 — 1.791 -1.209 —
2016 — 0 3.000 — 1.791 -1.209 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
1,53% (2021: 3,8%)
Datorii / Total active (total active: 61.939 RON)
Solvabilitate generală
— (2021: 26,33)
Total active / Datorii (total active: 61.939 RON)
Autonomie financiară
98,47% (2021: 96,2%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 61.939 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,73% (2021: 8,68%)
Profit net / Total active (total active: 61.939 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,74% (2021: 9,03%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,03% (2021: 68,3%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TZAIS E ȚAIS SRL

Reprezentantul firmei este: SAV ADRIAN-GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022