Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NIOLIS AGROCONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

NIOLIS AGROCONSTRUCT SRL (CUI 35183873) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015001784169 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Lucrări de pregătire a terenului (cod CAEN 4312). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 42.959 RON și o pierdere netă de 7.609 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 39,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35183873
Nr. ORC
J2015001784169
EUID
ROONRC.J2015001784169
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Constantin Brâncoveanu 38, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
42.959 RON
2025▲ 39,2%
Rezultat net
-7.609 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4312 Lucrări de pregătire a terenului
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4312 Lucrări de pregătire a terenului

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (31) · 7 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (6)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 42.959 -7.609 20.106 1.072 95.321 76.287 —
2024 30.856 -6.049 23.487 1.072 106.311 83.896 —
2023 44.981 5.595 19.902 — 109.847 89.945 0
2022 49.770 46.251 45.749 — 130.099 84.350 —
2021 51.655 277 60.831 — 98.930 38.099 —
2020 71.560 10.783 78.199 0 116.021 37.822 —
2019 56.252 8.017 77.524 61 104.502 27.039 —
2018 101.128 18.033 94.096 428 112.690 19.022 0
2017 122.042 1.189 94.450 794 94.645 989 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
20,86% (2024: 21,87%)
Datorii / Total active (total active: 96.393 RON)
Solvabilitate generală
4,79 (2024: 4,57)
Total active / Datorii (total active: 96.393 RON)
Autonomie financiară
79,14% (2024: 78,13%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 96.393 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-7,89% (2024: -5,63%)
Profit net / Total active (total active: 96.393 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-9,97% (2024: -7,21%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-17,71% (2024: -19,6%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NIOLIS AGROCONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: GUȚĂ ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
21.09.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
21.09.2026 Data reactivării — 25.08.2026 ANAF