Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COLOSAL CONSTRUCT IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

COLOSAL CONSTRUCT IMPEX SRL (CUI 35232399) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015014005406 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 909.154 RON, un profit net de 66.525 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 185,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
35232399
Nr. ORC
J2015014005406
EUID
ROONRC.J2015014005406
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Anghel Moldoveanu 61, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
909.154 RON
2025▲ 185,0%
Rezultat net
66.525 RON
2025▲ 23,6%
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4291 Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 909.154 66.525 323.414 197.342 182.627 56.555 3
2024 318.968 53.814 210.572 103.353 97.248 -9.971 2
2023 1.240 -52.715 180.470 53.984 62.702 -63.784 1
2022 — -97.407 130.500 56.194 63.236 -11.070 1
2021 214.208 -16.960 46.890 60.121 73.060 86.291 3
2020 111.421 -41.576 79.923 71.172 112.002 103.251 1
2019 282.018 -100.223 74.765 99.510 120.083 144.828 2
2018 460.517 36.586 122.629 111.932 255.748 245.051 3
2017 895.720 -42.384 144.718 102.434 250.699 208.415 8
2016 538.556 233.522 65.676 36.196 280.278 250.798 5

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
85,12% (2024: 104,97%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,17 (2024: 0,95)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
14,88% (2024: -4,97%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
17,51% (2024: 26,83%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
117,63%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,32% (2024: 16,87%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COLOSAL CONSTRUCT IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: PITEŞTEANU MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
01.08.2026 Număr de înmatriculare J40/14005/2015 J2015014005406 ANAF