Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AUTO MAX PAINT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

AUTO MAX PAINT SRL (CUI 35332703) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015015304409 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 497.638 RON, un profit net de 35.147 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 36,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
35332703
Nr. ORC
J2015015304409
EUID
ROONRC.J2015015304409
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Codrii Neamţului 9, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
497.638 RON
2025▲ 36,2%
Rezultat net
35.147 RON
2025▲ 161,1%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9531 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5) · 4 diviziuni
  • 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor (CAEN Rev.2)
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
  • 3312 Repararea mașinilor (CAEN Rev.2)
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 497.638 35.147 349.527 26.918 273.658 -47.823 2
2024 365.473 13.459 303.650 33.156 182.599 -82.970 2
2023 64.995 -93.086 175.394 14.098 64.868 -96.428 1
2022 — -11.865 3.608 — 266 -3.342 1
2021 0 0 0 0 8.523 8.523 0
2020 — 0 0 — 8.523 8.523 —
2019 — 0 0 — 8.523 8.523 —
2018 3.000 2.697 0 0 8.523 8.523 —
2017 — 0 3.003 48 8.781 5.826 —
2016 8.745 5.626 3.003 48 8.781 5.826 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
116,29% (2024: 140,74%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,86 (2024: 0,71)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-15,91% (2024: -38,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
11,69% (2024: 6,24%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,06% (2024: 3,68%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AUTO MAX PAINT SRL

Reprezentantul firmei este: VELICU CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
07.08.2026 Cod CAEN principal 4520 9531 ANAF