Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RESPECT VISION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

RESPECT VISION SRL (CUI 35357015) este înmatriculată din 2015 cu număr ORC J2015015637408 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de secretariat și servicii suport (cod CAEN 8210). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 57.738 RON și un profit net de 36.086 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 88,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35357015
Nr. ORC
J2015015637408
EUID
ROONRC.J2015015637408
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vitejiei 2, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
57.738 RON
2025▲ 88,7%
Rezultat net
36.086 RON
2025▲ 171,5%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8210 Activități de secretariat și servicii suport
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (8210 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 57.738 36.086 1.867 6.822 30.724 36.327 —
2024 30.600 13.293 1.386 513 14.087 13.534 —
2023 22.312 10.082 665 2.053 8.615 10.322 —
2022 30.182 18.775 1.622 3.544 17.073 19.015 —
2021 17.240 9.761 399 — 16.049 15.650 —
2020 14.433 5.649 1.112 — 7.001 5.889 —
2019 17.341 10.504 274 — 8.201 7.927 —
2018 5.005 -1.311 2.859 — 282 -2.577 —
2017 6.840 -378 1.957 144 547 -1.266 —
2016 10.261 -878 2.373 287 1.448 -638 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4,97% (2024: 9,49%)
Datorii / Total active (total active: 37.546 RON)
Solvabilitate generală
20,11 (2024: 10,53)
Total active / Datorii (total active: 37.546 RON)
Autonomie financiară
96,75% (2024: 92,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 37.546 RON)
Rentabilitate active (ROA)
96,11% (2024: 91,05%)
Profit net / Total active (total active: 37.546 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,34% (2024: 98,22%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
62,5% (2024: 43,44%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RESPECT VISION SRL

Reprezentantul firmei este: CHIVU ANDREI - CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025