Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

KAMANDALU ART&CRAFT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

KAMANDALU ART&CRAFT S.R.L. (CUI 35388216) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016000018260 și are sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (cod CAEN 4724). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 85.991 RON, un profit net de 2.483 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 4,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35388216
Nr. ORC
J2016000018260
EUID
ROONRC.J2016000018260
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Morii 1, Mun. Târgu Mureş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
85.991 RON
2025▲ 4,8%
Rezultat net
2.483 RON
2025
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4724 — Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (33) · 6 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1081 Fabricarea zahărului
Diviziunea 10 · Industria alimentară (8)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1081 Fabricarea zahărului
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
  • 1084 Fabricarea condimentelor și ingredientelor
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (15)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (4)
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7414 Alte activități de design specializat
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 85.991 2.483 44.813 — 11.831 -32.982 1
2024 82.044 -1.614 43.899 — 8.434 -35.465 —
2023 60.331 -15.900 49.687 — 15.835 -33.852 —
2022 76.970 -8.529 44.088 — 26.137 -17.951 —
2021 83.135 9.626 59.316 — 49.894 -9.422 1
2020 21.864 -5.568 80.460 0 61.280 -19.049 1
2019 33.872 -3.842 70.117 1.886 54.750 -13.481 1
2018 46.535 4.640 53.041 1.886 41.516 -9.639 1
2017 49.741 4.767 43.112 1.886 26.948 -14.278 1
2016 2.280 -19.245 41.220 1.886 19.089 -19.045 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
378,78% (2024: 520,5%)
Datorii / Total active (total active: 11.831 RON)
Solvabilitate generală
0,26 (2024: 0,19)
Total active / Datorii (total active: 11.831 RON)
Autonomie financiară
-278,78% (2024: -420,5%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.831 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,99% (2024: -19,14%)
Profit net / Total active (total active: 11.831 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,89% (2024: -1,97%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre KAMANDALU ART&CRAFT S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: KUTASI CSABA TIBOLD (administrator), KUTASI BIBORKA MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025