Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GOANA POINT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

GOANA POINT SRL (CUI 35420139) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J22/90/2016 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (cod CAEN 4772). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 175.836 RON și un profit net de 54.917 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 5,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35420139
Nr. ORC
J22/90/2016
EUID
ROONRC.J22/90/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Independenţei 13, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
175.836 RON
2025▼ 5,3%
Rezultat net
54.917 RON
2025▼ 41,1%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (1)
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 15 · Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor (1)
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (2)
  • 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2018, 2021–2025) și ANAF (2019–2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 175.836 54.917 19.261 — 74.418 55.157 —
2024 185.769 93.301 8.491 — 182.834 174.343 —
2023 91.152 49.120 11.701 — 92.743 81.042 —
2022 46.530 10.847 2.745 — 34.667 31.922 —
2021 2.081 1.993 787 — 21.862 21.075 —
2020 15.082 12.519 830 0 19.911 19.081 0
2019 9.025 7.313 1.427 0 7.989 6.562 0
2018 — 0 951 — 200 -751 —
2017 — -79 950 — 200 -750 —
2016 — -871 950 79 200 -671 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
25,88% (2024: 4,64%)
Datorii / Total active (total active: 74.418 RON)
Solvabilitate generală
3,86 (2024: 21,53)
Total active / Datorii (total active: 74.418 RON)
Autonomie financiară
74,12% (2024: 95,36%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 74.418 RON)
Rentabilitate active (ROA)
73,8% (2024: 51,03%)
Profit net / Total active (total active: 74.418 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,56% (2024: 53,52%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
31,23% (2024: 50,22%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GOANA POINT SRL

Reprezentantul firmei este: ZAHARIUC ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025