Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PROTELCOM CONSULTING MANAGEMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

PROTELCOM CONSULTING MANAGEMENT SRL (CUI 35429731) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016000499409 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 155.614 RON, un profit net de 34.484 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 45,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35429731
Nr. ORC
J2016000499409
EUID
ROONRC.J2016000499409
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str IANI BUZOIANI 3, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
155.614 RON
2025▼ 45,1%
Rezultat net
34.484 RON
2025▼ 62,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (2) · 2 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 0322 Acvacultura în ape dulci (CAEN Rev.2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.2)
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 155.614 34.484 21.836 1.050 475.927 455.141 1
2024 283.282 92.442 4.441 2.450 423.742 421.751 1
2023 195.192 44.240 38.410 — 367.719 329.309 1
2022 189.574 69.329 38.377 — 409.345 370.968 1
2021 212.328 26.504 62.656 3.106 361.189 301.639 1
2020 294.136 67.655 76.438 54.926 401.313 381.849 1
2019 215.971 76.569 92.429 56.554 349.834 314.194 1
2018 157.140 22.860 102.365 75.382 264.480 237.625 1
2017 200.714 113.552 22.717 — 237.375 214.765 1
2016 217.316 101.013 17.236 — 118.392 101.213 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4,58% (2024: 1,04%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
21,84 (2024: 95,97)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
95,42% (2024: 98,96%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
7,23% (2024: 21,69%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
7,58% (2024: 21,92%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
22,16% (2024: 32,63%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PROTELCOM CONSULTING MANAGEMENT SRL

Reprezentantul firmei este: CHELARIU DANIEL-CIPRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
05.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 18.01.2016 Transfer (sosire) din 20.05.2026 ANAF
05.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
05.08.2026 Data stării juridice 18.01.2016 20.05.2026 ANAF
05.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF
05.08.2026 Număr de înmatriculare J40/499/2016 J2016000499409 ANAF