Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COMABIS LUX STAR SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

COMABIS LUX STAR SRL (CUI 3547356) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J1993000291031 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (cod CAEN 4752). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 105.913 RON, un profit net de 7.320 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 30,2% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
3547356
Nr. ORC
J1993000291031
EUID
ROONRC.J1993000291031
Înmatriculată
33 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. TRIVALE, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
105.913 RON
2023▲ 30,2%
Rezultat net
7.320 RON
2023▲ 163,0%
Angajați
1
2023– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4942 Servicii de mutare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2023. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2023) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 105.913 7.320 401.129 0 48.815 -352.314 1
2022 81.335 2.783 396.349 0 36.715 -359.634 1
2021 55.373 -12.428 368.121 0 5.704 -362.417 1
2020 38.586 -96.923 359.675 0 9.686 -349.989 0
2019 61.750 1.141 363.707 — 110.641 -253.066 —
2018 22.963 935 351.960 — 97.753 -254.207 —
2017 9.986 663 349.042 1.530 92.370 -255.142 —
2016 75.336 -132.104 347.800 1.530 90.464 -255.806 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
821,73% (2022: 1.079,53%)
Datorii / Total active (total active: 48.815 RON)
Solvabilitate generală
0,12 (2022: 0,09)
Total active / Datorii (total active: 48.815 RON)
Autonomie financiară
-721,73% (2022: -979,53%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 48.815 RON)
Rentabilitate active (ROA)
15% (2022: 7,58%)
Profit net / Total active (total active: 48.815 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,91% (2022: 3,42%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COMABIS LUX STAR SRL

Reprezentantul firmei este: MANOLEA GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023