Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IS MEDICAL CARE & PREVENTION SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

IS MEDICAL CARE & PREVENTION SRL (CUI 35545078) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J40/1241/2016 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de asistență medicală specializată (cod CAEN 8622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.619 RON și un profit net de 825 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 23,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35545078
Nr. ORC
J40/1241/2016
EUID
ROONRC.J40/1241/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Popa Petre 16, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.619 RON
2025▲ 23,2%
Rezultat net
825 RON
2025▲ 8,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8622 Activități de asistență medicală specializată
Secțiunea R · Diviziunea 86 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8622 Activități de asistență medicală specializată

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (8) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 8610 Activități de asistență spitalicească
  • 8621 Activități de asistență medicală generală
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (4)
  • 8610 Activități de asistență spitalicească
  • 8621 Activități de asistență medicală generală
  • 8623 Activități de asistență stomatologică
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Diviziunea 87 · Servicii combinate de îngrijire medicală și asistență socială, cu cazare (4)
  • 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală
  • 8720 Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
  • 8730 Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
  • 8790 Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.619 825 2.149 — 11.598 9.449 —
2024 2.126 759 2.391 — 11.015 8.624 —
2023 2.628 1.776 1.990 — 9.854 7.864 —
2022 — -478 1.989 — 8.077 6.088 —
2021 5.491 4.552 1.989 — 8.555 6.566 —
2020 2.050 1.350 1.989 17 3.986 2.014 —
2019 1.300 -324 1.989 119 2.534 664 —
2018 2.200 723 1.988 221 2.756 989 —
2017 928 39 2.014 323 1.957 266 —
2016 1.300 541 1.100 425 1.416 741 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
18,53% (2024: 21,71%)
Datorii / Total active (total active: 11.598 RON)
Solvabilitate generală
5,4 (2024: 4,61)
Total active / Datorii (total active: 11.598 RON)
Autonomie financiară
81,47% (2024: 78,29%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.598 RON)
Rentabilitate active (ROA)
7,11% (2024: 6,89%)
Profit net / Total active (total active: 11.598 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,73% (2024: 8,8%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
31,5% (2024: 35,7%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IS MEDICAL CARE & PREVENTION SRL

Reprezentantul firmei este: STĂNEL IOANA MICHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025