Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDORA CONFEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

ANDORA CONFEX SRL (CUI 35593601) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J40/1515/2016 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 118.379 RON și un profit net de 84.270 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 147,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35593601
Nr. ORC
J40/1515/2016
EUID
ROONRC.J40/1515/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. CARUL MIC 8, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
118.379 RON
2025▲ 147,9%
Rezultat net
84.270 RON
2025▲ 181,8%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (1421 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (2)
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (4)
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 118.379 84.270 14.807 — 99.317 84.510 —
2024 47.760 29.904 10.936 — 41.080 30.144 —
2023 65.375 27.728 5.433 — 33.401 27.968 1
2022 79.378 50.179 11.107 — 61.526 50.419 1
2021 29.979 19.056 1.386 — 59.894 58.508 1
2020 46.965 38.048 1.285 — 40.737 39.452 1
2019 45.345 13.352 1.437 — 2.841 1.404 1
2018 17.687 -32.132 17.273 — 5.325 -11.948 2
2017 45.233 3.798 1.198 — 21.382 20.184 2
2016 56.703 16.186 335 86 16.635 16.386 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
14,91% (2024: 26,62%)
Datorii / Total active (total active: 99.317 RON)
Solvabilitate generală
6,71 (2024: 3,76)
Total active / Datorii (total active: 99.317 RON)
Autonomie financiară
85,09% (2024: 73,38%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 99.317 RON)
Rentabilitate active (ROA)
84,85% (2024: 72,79%)
Profit net / Total active (total active: 99.317 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,72% (2024: 99,2%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
71,19% (2024: 62,61%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDORA CONFEX SRL

Reprezentantul firmei este: JUGĂNARU MARIA-ANTONIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
25.10.2026 Cod CAEN principal 1413 1421 ANAF