Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STALEX FASHION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

STALEX FASHION S.R.L. (CUI 35695555) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J35/538/2016 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc (cod CAEN 9529). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.921 RON și un profit net de 1.924 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 4,2% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35695555
Nr. ORC
J35/538/2016
EUID
ROONRC.J35/538/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Măgura 10, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
9.921 RON
2022▼ 4,2%
Rezultat net
1.924 RON
2022▼ 17,9%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2023, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 — 0 1.225 1.334 5.405 5.514 —
2022 9.921 1.924 1.225 1.334 5.405 5.514 —
2021 10.358 2.344 466 1.334 2.722 3.590 —
2020 14.990 2.320 3.728 1.570 3.405 1.247 —
2019 11.798 3.956 5.305 2.041 2.191 -1.073 —
2017 5.101 -3.267 13.210 2.983 4.520 -5.707 1
2016 3.732 -2.640 8.509 3.454 2.615 -2.440 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
18,18% (2021: 11,49%)
Datorii / Total active (total active: 6.739 RON)
Solvabilitate generală
5,5
Total active / Datorii (total active: 6.739 RON)
Autonomie financiară
81,82% (2021: 88,51%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 6.739 RON)
Rentabilitate active (ROA)
28,55% (2021: 57,79%)
Profit net / Total active (total active: 6.739 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
34,89% (2021: 65,29%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,39% (2021: 22,63%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STALEX FASHION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: STANCIU GEORGETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022