Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RESEDINTE DE LUX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

RESEDINTE DE LUX SRL (CUI 35703569) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016000418051 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 57.203 RON, o pierdere netă de 154.384 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 55,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
35703569
Nr. ORC
J2016000418051
EUID
ROONRC.J2016000418051
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Republicii 10/A, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
57.203 RON
2025▼ 55,9%
Rezultat net
-154.384 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2018. Surse: MFinanțe (2016–2017, 2019, 2021–2023, 2025) și ANAF (2020, 2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 57.203 -154.384 938.352 530.813 35.861 -371.678 1
2024 129.600 -67.036 902.196 655.148 29.755 -217.293 1
2023 87.307 -106.153 969.219 779.483 39.479 -150.257 1
2022 44.334 -58.716 996.049 913.266 38.679 -44.104 1
2021 — -4.966 731.350 718.894 27.069 14.613 —
2020 0 -2.945 489.731 481.012 28.298 19.579 0
2019 — 0 23.732 10.871 35.385 22.524 —
2017 — 0 23.731 10.871 35.384 22.524 —
2016 46.066 22.324 23.731 10.871 35.384 22.524 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
165,59% (2024: 131,73%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,6 (2024: 0,76)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-65,59% (2024: -31,73%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-27,24% (2024: -9,79%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-269,89% (2024: -51,73%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RESEDINTE DE LUX SRL

Reprezentanții firmei sunt: DOSEANU CARINA-AGATA (administrator), DOSEANU ALEXANDRU-RĂZVAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
16.10.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF