Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SHSA CONSTRUCTION & DESIGN SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

SHSA CONSTRUCTION & DESIGN SRL (CUI 35753974) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016003282402 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.718 RON și un profit net de 5.643 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35753974
Nr. ORC
J2016003282402
EUID
ROONRC.J2016003282402
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Sos. Iancului 17, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
6.718 RON
2025
Rezultat net
5.643 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (22) · 5 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2022–2025) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 6.718 5.643 34.209 — 6.905 -27.304 0
2024 — 0 33.134 — 187 -32.947 0
2023 — -1.733 33.134 — 187 -32.947 0
2022 — -25.911 31.368 — 154 -31.214 0
2021 0 -9.614 6.316 0 1.013 -5.303 0
2020 0 -8.957 927 0 5.237 4.310 0
2019 28.630 13.027 478 — 13.745 13.267 0
2018 50.473 35.262 1.514 0 37.016 35.502 0
2017 81.946 13.347 243 0 13.830 13.587 1
2016 72.313 41.954 2.376 32.926 11.604 42.154 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
495,42%
Datorii / Total active (total active: 6.905 RON)
Solvabilitate generală
0,2 (2024: 0,01)
Total active / Datorii (total active: 6.905 RON)
Autonomie financiară
-395,42%
Capitaluri proprii / Total active (total active: 6.905 RON)
Rentabilitate active (ROA)
81,72%
Profit net / Total active (total active: 6.905 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
84%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SHSA CONSTRUCTION & DESIGN SRL

Reprezentanții firmei sunt: STANCU CLAUDIU SILVIU (administrator), STANCU CLAUDIU SILVIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025