Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FANYX MEDIA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

FANYX MEDIA SRL (CUI 35947067) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016000782055 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (cod CAEN 5911). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 94.166 RON și un profit net de 44.338 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 4,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35947067
Nr. ORC
J2016000782055
EUID
ROONRC.J2016000782055
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vasile Conta 10, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
94.166 RON
2025▼ 4,4%
Rezultat net
44.338 RON
2025▼ 25,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Secțiunea J · Diviziunea 59 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7420 Activități fotografice

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · 8 diviziuni
  • 5819 Alte activități de editare
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7420 Activități fotografice
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2023–2025) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 94.166 44.338 2.986 14.522 33.042 44.578 —
2024 98.543 59.352 3.011 16.837 45.766 59.592 —
2023 61.068 12.677 2.704 15.777 26.669 39.742 —
2022 73.435 48.565 5.052 22.443 31.414 48.805 1
2021 73.502 57.595 1.581 29.109 130.379 157.907 1
2020 67.067 43.597 8.324 35.791 115.669 143.136 1
2019 147.908 102.389 11.383 39.960 123.592 152.169 1
2018 68.663 29.908 34.713 46.033 38.460 49.780 1
2017 53.870 24.437 47.831 30.769 36.934 19.872 1
2016 5.949 -4.765 9.432 180 4.687 -4.565 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,28% (2024: 4,81%)
Datorii / Total active (total active: 47.564 RON)
Solvabilitate generală
15,93 (2024: 20,79)
Total active / Datorii (total active: 47.564 RON)
Autonomie financiară
93,72% (2024: 95,19%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 47.564 RON)
Rentabilitate active (ROA)
93,22% (2024: 94,81%)
Profit net / Total active (total active: 47.564 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,46% (2024: 99,6%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
47,08% (2024: 60,23%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FANYX MEDIA SRL

Reprezentanții firmei sunt: IONESCU ŞTEFAN-CLAUDIU (administrator), IONESCU ANDREEA-ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025