Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ŞTEMAR UNIVERSAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

ŞTEMAR UNIVERSAL SRL (CUI 35955892) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016000832163 și are sediul în Dabuleni, județul Dolj. Activitatea principală: Activități auxiliare pentru producția vegetală (cod CAEN 0161). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.698 RON și un profit net de 6.466 RON. Cifra de afaceri e de 3,8 ori mai mare decât în 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
35955892
Nr. ORC
J2016000832163
EUID
ROONRC.J2016000832163
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Alexandru Ioan Cuza 92, Sat Dăbuleni Orş. Dăbuleni Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
7.698 RON
2025▲ 284,9% față de 2022
Rezultat net
6.466 RON
2025▲ 315,3% față de 2022
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · 7 diviziuni
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (2)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 7.698 6.466 0 362 14.204 14.566 —
2024 — -403 0 362 7.738 8.100 —
2023 — -383 0 764 7.739 8.503 —
2022 2.000 1.557 29 1.148 7.767 8.886 —
2021 2.150 1.799 0 1.531 5.799 7.330 —
2020 1.500 1.096 0 1.817 3.713 5.530 —
2019 4.510 2.511 2.000 2.180 4.254 4.434 —
2018 4.002 800 2.031 2.543 1.411 1.923 —
2017 9.345 881 2.210 2.906 426 1.122 —
2016 1.800 41 54 — 295 241 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2022)
Grad de îndatorare
0% (2022: 0,33%)
Datorii / Total active (total active: 14.566 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 14.566 RON)
Autonomie financiară
100% (2022: 99,67%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 14.566 RON)
Rentabilitate active (ROA)
44,39% (2022: 17,46%)
Profit net / Total active (total active: 14.566 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
44,39% (2022: 17,52%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
84% (2022: 77,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ŞTEMAR UNIVERSAL SRL

Reprezentanții firmei sunt: PANGICA ȘTEFAN SORIN (administrator), GHERLAN MARINEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025