Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MARATON CHEMICALS IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

MARATON CHEMICALS IMPEX SRL (CUI 36079863) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016006857403 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (cod CAEN 4686). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 78.225 RON și un profit net de 19.462 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 60,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
36079863
Nr. ORC
J2016006857403
EUID
ROONRC.J2016006857403
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Ozana 3, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
78.225 RON
2025▼ 60,9%
Rezultat net
19.462 RON
2025▲ 162,5%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4686 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 78.225 19.462 872 — 48.432 47.560 —
2024 200.200 7.413 2.026 — 30.124 28.098 —
2023 109.945 -2.138 3.637 — 24.322 20.685 —
2022 0 -1.228 0 — 22.823 22.823 —
2021 0 0 0 — 24.051 24.051 —
2020 0 -377 0 — 24.051 24.051 0
2019 43.679 10.459 30.167 0 54.595 24.428 0
2018 107.886 163 27.586 — 41.555 13.969 1
2017 316.158 15.123 64.175 0 77.982 13.807 2
2016 93.356 -11.316 78.661 72 77.273 -1.316 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,8% (2024: 6,73%)
Datorii / Total active (total active: 48.432 RON)
Solvabilitate generală
— (2024: 14,87)
Total active / Datorii (total active: 48.432 RON)
Autonomie financiară
98,2% (2024: 93,27%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 48.432 RON)
Rentabilitate active (ROA)
40,18% (2024: 24,61%)
Profit net / Total active (total active: 48.432 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
40,92% (2024: 26,38%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
24,88% (2024: 3,7%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MARATON CHEMICALS IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: STOICA STELICA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025