Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ASTRALIS ART SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

ASTRALIS ART SRL (CUI 36120938) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016007337407 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Activități de editare a cărților (cod CAEN 5811). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.175 RON și un profit net de 1.607 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 41,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36120938
Nr. ORC
J2016007337407
EUID
ROONRC.J2016007337407
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Văcăreşti 232, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
16.175 RON
2025▼ 41,3%
Rezultat net
1.607 RON
2025▼ 53,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5811 Activități de editare a cărților
Secțiunea J · Diviziunea 58 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5811 Activități de editare a cărților

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · 7 diviziuni
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
  • 1820 Reproducerea înregistrărilor
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (2)
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
  • 1820 Reproducerea înregistrărilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (4)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (3)
  • 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 16.175 1.607 0 — 1.866 1.866 —
2024 27.550 3.470 151 — 3.790 3.639 —
2023 21.345 3.857 2.115 — 2.284 169 —
2022 12.500 -3.928 14.401 — 10.713 -3.688 —
2021 22.725 3.215 93 — 14.625 14.532 —
2020 32.082 5.751 1.094 — 12.411 11.317 —
2019 23.585 2.758 272 — 5.838 5.566 —
2018 24.630 1.410 869 — 3.678 2.809 —
2017 16.658 1.370 1.505 — 2.904 1.399 —
2016 8.637 -171 1.194 400 823 29 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0% (2024: 3,98%)
Datorii / Total active (total active: 1.866 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 1.866 RON)
Autonomie financiară
100% (2024: 96,02%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 1.866 RON)
Rentabilitate active (ROA)
86,12% (2024: 91,56%)
Profit net / Total active (total active: 1.866 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
86,12% (2024: 95,36%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,94% (2024: 12,6%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ASTRALIS ART SRL

Reprezentantul firmei este: TUDOR CAMELIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025