Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CRAST INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

CRAST INVEST SRL (CUI 36171311) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J40/7904/2016 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Captarea, tratarea și distribuția apei (cod CAEN 3600). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.217 RON și o pierdere netă de 3.993 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 71,0% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36171311
Nr. ORC
J40/7904/2016
EUID
ROONRC.J40/7904/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Niagara 57A, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
2.217 RON
2024▼ 71,0%
Rezultat net
-3.993 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
Secțiunea E · Diviziunea 36 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (3600 — Captarea, tratarea și distribuția apei). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 101 — 34.359 34.258 —
2024 2.217 -3.993 101 — 34.359 34.258 —
2023 7.643 -2.162 150 — 38.401 38.251 —
2022 13.490 3.124 685 1.049 40.049 40.413 —
2021 16.684 1.584 853 1.049 37.093 37.289 —
2020 22.858 11.114 81 1.697 34.089 35.705 —
2019 24.085 11.758 1.465 1.697 24.360 24.592 —
2018 26.860 13.500 1.750 1.697 12.887 12.834 —
2017 8.318 -866 6.618 1.697 4.255 -666 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
0,29% (2023: 0,39%)
Datorii / Total active (total active: 34.359 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 34.359 RON)
Autonomie financiară
99,71% (2023: 99,61%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.359 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-11,62% (2023: -5,63%)
Profit net / Total active (total active: 34.359 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-11,66% (2023: -5,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-180,11% (2023: -28,29%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2023-2024

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CRAST INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: TACHE-GHERHEŞ CRISTINA-PAULA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024