Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INGA FASHION DESIGN S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

INGA FASHION DESIGN S.R.L. (CUI 36200930) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016002302123 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.350 RON și o pierdere netă de 6.323 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 123,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36200930
Nr. ORC
J2016002302123
EUID
ROONRC.J2016002302123
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Constantin Brâncoveanu 17, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
3.350 RON
2025▲ 123,3%
Rezultat net
-6.323 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (1421 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (13) · 5 diviziuni
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (3)
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele (CAEN Rev.2)
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.2)
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.2)
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 3.350 -6.323 4.000 — 9.767 5.767 —
2024 1.500 1.500 6.418 — 18.508 12.090 —
2023 12.195 10.244 6.418 — 17.008 10.590 —
2022 1.885 1.829 4.467 — 4.813 346 —
2021 — 0 4.411 — 2.928 -1.483 —
2020 6.151 5.926 4.411 — 2.928 -1.483 —
2019 — 0 10.220 — 2.811 -7.409 —
2018 2.740 -5.393 10.220 — 2.811 -7.409 —
2017 8.578 2.816 5.197 — 3.181 -2.016 —
2016 — -5.032 5.032 — 200 -4.832 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
40,95% (2024: 34,68%)
Datorii / Total active (total active: 9.767 RON)
Solvabilitate generală
2,44 (2024: 2,88)
Total active / Datorii (total active: 9.767 RON)
Autonomie financiară
59,05% (2024: 65,32%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 9.767 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-64,74% (2024: 8,1%)
Profit net / Total active (total active: 9.767 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-109,64% (2024: 12,41%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-188,75% (2024: 100%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INGA FASHION DESIGN S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BRĂGARU INGA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
15.09.2026 Cod CAEN principal 1413 1421 ANAF