Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PANAIT BEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

PANAIT BEST SRL (CUI 36208780) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016008361405 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități ale unităților mobile de alimentație (cod CAEN 5612). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.200 RON, un profit net de 3.252 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36208780
Nr. ORC
J2016008361405
EUID
ROONRC.J2016008361405
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Câmpia Libertăţii 43, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
28.200 RON
2025– 0,0%
Rezultat net
3.252 RON
2025▲ 998,6%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5229 Alte activități anexe transporturilor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5612 — Activități ale unităților mobile de alimentație). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · 4 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5611 Restaurante

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 5610 Restaurante (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 28.200 3.252 2.621 95 10.125 7.599 1
2024 28.200 296 1.902 1.232 5.017 4.347 1
2023 23.800 564 1.478 2.370 3.159 4.051 1
2022 23.400 1.049 2.539 3.507 2.518 3.486 1
2021 23.400 2.237 1.207 — 3.644 2.437 1
2020 23.400 -15.287 89.473 701 201 -88.571 1
2019 23.400 -13.005 74.041 701 56 -73.284 1
2018 19.900 -12.719 60.997 701 17 -60.279 1
2017 17.400 -28.381 53.427 701 5.166 -47.560 1
2016 7.870 -19.379 23.187 701 3.307 -19.179 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
25,65% (2024: 30,44%)
Datorii / Total active (total active: 10.220 RON)
Solvabilitate generală
3,9 (2024: 3,29)
Total active / Datorii (total active: 10.220 RON)
Autonomie financiară
74,35% (2024: 69,56%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 10.220 RON)
Rentabilitate active (ROA)
31,82% (2024: 4,74%)
Profit net / Total active (total active: 10.220 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
42,8% (2024: 6,81%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,53% (2024: 1,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PANAIT BEST SRL

Reprezentantul firmei este: PANAIT RALUCA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
19.09.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
19.09.2026 Data reactivării — 07.09.2026 ANAF
19.09.2026 Cod CAEN principal 5229 5612 ANAF
13.08.2026 Inactivă fiscal Nu Da ANAF
13.08.2026 Data inactivării fiscale — 12.08.2026 ANAF