Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PREVENT TOTAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

PREVENT TOTAL SRL (CUI 36209866) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016008362406 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de izolații (cod CAEN 4323). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 315.329 RON și un profit net de 128 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 7,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36209866
Nr. ORC
J2016008362406
EUID
ROONRC.J2016008362406
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea FUIORULUI 2, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
315.329 RON
2025▲ 7,8%
Rezultat net
128 RON
2025▼ 97,5%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4323 Lucrări de izolații
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4323 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (11) · 8 diviziuni
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 315.329 128 85.015 18.208 56.872 -8.686 —
2024 292.528 5.137 86.901 — 100.261 13.408 —
2023 277.107 5.971 83.418 — 102.345 19.141 —
2022 298.553 4.807 79.051 — 92.221 13.170 —
2021 140.308 28.071 64.421 — 72.784 8.363 —
2020 142.387 1.570 58.077 — 38.369 -19.708 —
2019 138.017 -50.053 39.544 — 18.267 -21.277 —
2018 109.099 -4.124 21.416 — 50.191 28.775 —
2017 157.501 4.472 6.415 — 39.314 32.899 —
2016 171.587 28.227 10.890 — 39.317 28.427 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
113,23% (2024: 86,67%)
Datorii / Total active (total active: 75.080 RON)
Solvabilitate generală
0,88 (2024: 1,15)
Total active / Datorii (total active: 75.080 RON)
Autonomie financiară
-11,57% (2024: 13,37%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 75.080 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,17% (2024: 5,12%)
Profit net / Total active (total active: 75.080 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 38,31%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,04% (2024: 1,76%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PREVENT TOTAL SRL

Reprezentantul firmei este: CONSTANTIN IONEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Cod CAEN principal 4329 4323 ANAF