Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TOP ECO FARMING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

TOP ECO FARMING SRL (CUI 36287201) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J32/893/2016 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor (cod CAEN 0125). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.625 RON și un profit net de 19.432 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 80,1% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36287201
Nr. ORC
J32/893/2016
EUID
ROONRC.J32/893/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Avram Iancu 20, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
22.625 RON
2022▲ 80,1%
Rezultat net
19.432 RON
2022▲ 1.136,9%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
0145 Creșterea ovinelor și caprinelor

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (0125 — Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (2)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9311 Activități ale bazelor sportive

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 79.319 — 95.153 15.834 —
2024 — 0 79.319 — 95.153 15.834 —
2023 — 1 79.319 — 95.153 15.834 —
2022 22.625 19.432 79.319 — 95.152 15.833 —
2021 12.561 1.571 78.640 0 75.041 -3.599 0
2020 0 -505 23.210 0 18.040 -5.170 0
2019 — -400 23.505 — 18.040 -5.465 —
2018 — -357 23.338 — 18.273 -5.065 —
2017 — -3.313 22.802 167 17.927 -4.708 —
2016 0 -1.595 20.132 452 18.285 -1.395 0

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
83,36% (2021: 104,8%)
Datorii / Total active (total active: 95.152 RON)
Solvabilitate generală
1,2 (2021: 0,95)
Total active / Datorii (total active: 95.152 RON)
Autonomie financiară
16,64% (2021: -4,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 95.152 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,42% (2021: 2,09%)
Profit net / Total active (total active: 95.152 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
122,73%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
85,89% (2021: 12,51%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TOP ECO FARMING SRL

Reprezentantul firmei este: TURCU IULIA ALEXANDRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
07.10.2026 Cod CAEN principal 0145 (clasificarea noastră, din bilanț) 0125 ANAF
29.09.2026 Cod CAEN principal — 0145 Verti, din bilanț

„Verti, din bilanț" înseamnă o clasificare făcută de noi din codul declarat în bilanț, nu o schimbare în registre.