Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BENZIS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

BENZIS SRL (CUI 36290738) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J35/1986/2016 și are sediul în Batești, județul Timiș. Activitatea principală: Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (cod CAEN 1629, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.800 RON și un profit net de 1.259 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 76,3% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36290738
Nr. ORC
J35/1986/2016
EUID
ROONRC.J35/1986/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Sat Băteşti Orş. Făget Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
3.800 RON
2021▼ 76,3%
Rezultat net
1.259 RON
2021▼ 78,4%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Secțiunea C · Diviziunea 16 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2021
1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2017 și 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -400 3.489 — 10.692 7.203 —
2024 — 0 3.489 — 11.092 7.603 —
2023 — 0 3.558 — 11.161 7.603 —
2022 — -400 3.558 — 11.161 7.603 —
2021 3.800 1.259 3.624 — 11.627 8.003 —
2020 16.010 5.824 3.489 — 10.255 6.766 —
2019 3.620 742 3.108 — 4.050 942 —
2016 — -95 1.500 72 1.533 105 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
31,17% (2020: 34,02%)
Datorii / Total active (total active: 11.627 RON)
Solvabilitate generală
3,21 (2020: 2,94)
Total active / Datorii (total active: 11.627 RON)
Autonomie financiară
68,83% (2020: 65,98%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.627 RON)
Rentabilitate active (ROA)
10,83% (2020: 56,79%)
Profit net / Total active (total active: 11.627 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
15,73% (2020: 86,08%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
33,13% (2020: 36,38%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BENZIS SRL

Reprezentantul firmei este: BENTEU DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021