Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CHIVA & ANA-MARIA SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

CHIVA & ANA-MARIA SRL (CUI 36328794) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016001661221 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (cod CAEN 4777). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 115.511 RON, un profit net de 3.963 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 54,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36328794
Nr. ORC
J2016001661221
EUID
ROONRC.J2016001661221
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vasile Lupu 89, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
115.511 RON
2025▼ 54,6%
Rezultat net
3.963 RON
2025▼ 83,6%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4777 — Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (46) · 6 diviziuni
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (25)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (5)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (6)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
  • 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
  • 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 115.511 3.963 170.641 — 50.852 -119.789 1
2024 254.377 24.228 140.065 — 16.313 -123.752 1
2023 214.382 -86.254 180.537 4.592 27.965 -147.980 2
2022 265.548 -16.786 173.817 4.592 107.499 -61.726 —
2021 212.124 2.805 90.920 4.592 41.388 -44.940 2
2020 256.366 -3.846 84.704 4.592 32.367 -47.745 3
2019 225.171 -28.641 157.008 4.779 108.330 -43.899 2
2018 2.567 -15.458 18.242 938 2.046 -15.258 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
335,56% (2024: 858,61%)
Datorii / Total active (total active: 50.852 RON)
Solvabilitate generală
0,3 (2024: 0,12)
Total active / Datorii (total active: 50.852 RON)
Autonomie financiară
-235,56% (2024: -758,61%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 50.852 RON)
Rentabilitate active (ROA)
7,79% (2024: 148,52%)
Profit net / Total active (total active: 50.852 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,43% (2024: 9,52%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CHIVA & ANA-MARIA SRL

Reprezentanții firmei sunt: SITARU CĂTĂLIN MIHAI (administrator), SITARU ALINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025