Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

UNIFORME TEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

UNIFORME TEX SRL (CUI 36345531) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016001680222 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 254.304 RON, un profit net de 29.406 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 19,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36345531
Nr. ORC
J2016001680222
EUID
ROONRC.J2016001680222
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Prof. I. Simionescu 31, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
254.304 RON
2025▲ 19,3%
Rezultat net
29.406 RON
2025▲ 83,2%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (1421 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (16) · 5 diviziuni
  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (4)
  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
  • 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (5)
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 254.304 29.406 20.065 14.083 37.027 31.045 2
2024 213.210 16.049 20.594 21.625 28.608 29.639 2
2023 277.618 63.254 68.830 29.166 103.254 63.590 2
2022 257.855 58.849 64.808 21.173 102.771 59.136 2
2021 99.185 1.101 34.309 24.747 41.449 31.887 2
2020 85.868 34.766 12.977 28.322 15.441 30.786 1
2019 — 0 4.080 — 100 -3.980 —
2018 — -174 4.080 0 100 -3.980 0
2017 1.055 -3.690 3.980 0 174 -3.806 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
39,26% (2024: 41%)
Datorii / Total active (total active: 51.110 RON)
Solvabilitate generală
2,55 (2024: 2,44)
Total active / Datorii (total active: 51.110 RON)
Autonomie financiară
60,74% (2024: 59%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 51.110 RON)
Rentabilitate active (ROA)
57,53% (2024: 31,95%)
Profit net / Total active (total active: 51.110 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
94,72% (2024: 54,15%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,56% (2024: 7,53%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre UNIFORME TEX SRL

Reprezentantul firmei este: CIORAN ZÎNA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
06.08.2026 Cod CAEN principal 1413 1421 ANAF