Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BYO HIGHT SERV S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

BYO HIGHT SERV S.R.L. (CUI 36363139) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2019011510408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 195.087 RON, un profit net de 11.118 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 3,6% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36363139
Nr. ORC
J2019011510408
EUID
ROONRC.J2019011510408
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mugur Mugurel 8, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
195.087 RON
2024▲ 3,6%
Rezultat net
11.118 RON
2024
Angajați
1
2024

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (28) · 9 diviziuni
  • 3291 Fabricarea măturilor și periilor
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3291 Fabricarea măturilor și periilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (10)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (4)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2024. Surse: MFinanțe (2016–2023) și ANAF (2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 195.087 11.118 2.587 35.312 23.611 56.336 1
2023 188.306 -4.532 5.322 31.053 19.487 45.218 —
2022 184.596 -19.153 16.029 40.074 25.705 49.750 1
2021 193.831 5.475 28.077 66.342 30.637 68.902 1
2020 143.755 3.242 44.740 27.879 80.288 63.427 1
2019 163.320 5.782 51.573 30.000 81.758 60.185 2
2018 194.910 10.545 58.690 62.123 50.971 54.404 —
2017 172.095 33.777 893 — 44.752 43.859 —
2016 59.340 9.882 1.331 — 11.413 10.082 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
4,39% (2023: 10,53%)
Datorii / Total active (total active: 58.923 RON)
Solvabilitate generală
22,78 (2023: 9,5)
Total active / Datorii (total active: 58.923 RON)
Autonomie financiară
95,61% (2023: 89,47%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 58.923 RON)
Rentabilitate active (ROA)
18,87% (2023: -8,97%)
Profit net / Total active (total active: 58.923 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
19,74% (2023: -10,02%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,7% (2023: -2,41%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BYO HIGHT SERV S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BIOLAN NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024