Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

HUMAC AGRO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

HUMAC AGRO SRL (CUI 36384417) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J24/975/2016 și are sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (cod CAEN 4621). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.342 RON și o pierdere netă de 4.193 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 59,8% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36384417
Nr. ORC
J24/975/2016
EUID
ROONRC.J24/975/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ţebea 13, Mun. Baia Mare Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
1.342 RON
2020▼ 59,8% față de 2018
Rezultat net
-4.193 RON
2020
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 26.110 — 27.928 1.818 —
2024 — 0 26.110 — 27.928 1.818 —
2023 — -42 26.110 — 27.928 1.818 —
2022 — 0 26.060 — 27.920 1.860 —
2021 — 0 26.160 — 28.020 1.860 —
2020 1.342 -4.193 26.060 — 27.920 1.860 —
2019 — -5.701 21.050 — 27.102 6.052 —
2018 3.338 -3.416 19.845 — 31.599 11.754 —
2017 37.784 20.519 19.021 — 34.190 15.169 —
2016 — -5.550 5.993 — 643 -5.350 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2018)
Grad de îndatorare
93,34% (2018: 62,8%)
Datorii / Total active (total active: 27.920 RON)
Solvabilitate generală
1,07 (2018: 1,59)
Total active / Datorii (total active: 27.920 RON)
Autonomie financiară
6,66% (2018: 37,2%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 27.920 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-15,02% (2018: -10,81%)
Profit net / Total active (total active: 27.920 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-225,43% (2018: -29,06%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-312,44% (2018: -102,34%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre HUMAC AGRO SRL

Reprezentantul firmei este: PAGANO PETRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020