Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ETA EVOLIS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

ETA EVOLIS SRL (CUI 36525303) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J27/826/2016 și are sediul în Piatra-Neamț, județul Neamț. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat (cod CAEN 4690). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.800 RON și un profit net de 12.176 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 56,6% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36525303
Nr. ORC
J27/826/2016
EUID
ROONRC.J27/826/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. G-ral Nicolae Dăscălescu 15, Mun. Piatra Neamţ Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
12.800 RON
2018▼ 56,6%
Rezultat net
12.176 RON
2018▼ 40,4%
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018
4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -200 31.588 5.690 22.105 -3.793 —
2024 — 0 31.588 5.690 22.305 -3.593 —
2023 — 0 31.588 5.690 22.305 -3.593 —
2022 — 0 31.588 5.690 22.305 -3.593 —
2021 — 0 31.589 5.690 22.306 -3.593 —
2020 — 0 31.589 5.690 22.306 -3.593 —
2019 — -294 31.588 5.690 22.305 -3.593 —
2018 12.800 12.176 32.304 5.690 35.491 8.877 —
2017 29.480 20.435 32.436 5.690 23.447 -3.299 —
2016 — -3.499 11.000 5.691 2.010 -3.299 —

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
78,44% (2017: 111,32%)
Datorii / Total active (total active: 41.181 RON)
Solvabilitate generală
1,27 (2017: 0,9)
Total active / Datorii (total active: 41.181 RON)
Autonomie financiară
21,56% (2017: -11,32%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 41.181 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,57% (2017: 70,13%)
Profit net / Total active (total active: 41.181 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
137,16%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
95,13% (2017: 69,32%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ETA EVOLIS SRL

Reprezentanții firmei sunt: PAVEL IOAN-CĂTĂLIN (administrator), PAVEL LILIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018