Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

POINT EVENTS MANAGEMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

POINT EVENTS MANAGEMENT SRL (CUI 36588280) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016012903402 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (cod CAEN 8230). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.400 RON și un profit net de 4.879 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 89,4% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36588280
Nr. ORC
J2016012903402
EUID
ROONRC.J2016012903402
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. MAGURICEA 5, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
29.400 RON
2024▼ 89,4%
Rezultat net
4.879 RON
2024▼ 82,0%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -180 488 — 548 60 —
2024 29.400 4.879 0 — 5.119 5.119 —
2023 278.525 27.098 288 — 27.515 27.227 —
2022 — -111 3.593 — 3.722 129 —
2021 — 0 0 — 66.333 66.333 —
2020 — 0 0 — 86.333 86.333 —
2019 — 0 0 — 86.333 86.333 —
2018 — -115 0 — 86.332 86.332 —
2017 65.000 8.924 11.691 — 98.138 86.447 —
2016 217.000 209.323 6.510 603 215.430 209.523 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
0% (2023: 1,05%)
Datorii / Total active (total active: 5.119 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 5.119 RON)
Autonomie financiară
100% (2023: 98,95%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.119 RON)
Rentabilitate active (ROA)
95,31% (2023: 98,48%)
Profit net / Total active (total active: 5.119 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
95,31% (2023: 99,53%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,6% (2023: 9,73%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre POINT EVENTS MANAGEMENT SRL

Reprezentantul firmei este: CĂPĂŢÂNĂ MARIN - ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024