Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SAMIZOL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

SAMIZOL CONSTRUCT SRL (CUI 36651280) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016003774127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de întreținere peisagistică (cod CAEN 8130). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 40.990 RON, un profit net de 818 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 18,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36651280
Nr. ORC
J2016003774127
EUID
ROONRC.J2016003774127
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Donath 107, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
40.990 RON
2025▲ 18,2%
Rezultat net
818 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
8130 Activități de întreținere peisagistică
Secțiunea O · Diviziunea 81 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4312 Lucrări de pregătire a terenului

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8130 — Activități de întreținere peisagistică). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · 7 diviziuni
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 4942 Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.2)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 40.990 818 41.708 — 11.141 -30.567 1
2024 34.675 -36.891 51.017 — 19.631 -31.386 1
2023 80.290 1.490 36.156 240 41.422 5.506 1
2022 89.977 1.860 33.602 1.676 35.883 4.015 1
2021 46.150 -36.808 12.532 3.112 11.576 2.156 1
2020 81.788 5.012 3.561 4.548 55.872 56.859 1
2019 125.100 50.089 3.826 — 55.616 51.847 1
2018 42.445 664 11.340 — 13.014 1.758 1
2017 21.050 113 5.981 — 7.075 1.094 —
2016 4.480 781 3.134 715 3.400 981 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
374,36% (2024: 259,88%)
Datorii / Total active (total active: 11.141 RON)
Solvabilitate generală
0,27 (2024: 0,38)
Total active / Datorii (total active: 11.141 RON)
Autonomie financiară
-274,36% (2024: -159,88%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.141 RON)
Rentabilitate active (ROA)
7,34% (2024: -187,92%)
Profit net / Total active (total active: 11.141 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2% (2024: -106,39%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SAMIZOL CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: NAGY-SIMONFI ZOLTAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025