Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDRA CONSTRUCT IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

ANDRA CONSTRUCT IMPEX SRL (CUI 36700331) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016014417404 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al textilelor (cod CAEN 4751). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 100.346 RON și o pierdere netă de 21.105 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 33,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36700331
Nr. ORC
J2016014417404
EUID
ROONRC.J2016014417404
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str MARCU ARMASUL 11, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
100.346 RON
2025▲ 33,8%
Rezultat net
-21.105 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4751 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (25) · 7 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (8)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (10)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2020, 2023–2025) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 100.346 -21.105 171.590 — 59.927 -111.663 —
2024 74.989 -4.298 129.582 — 39.024 -90.558 —
2023 41.823 -46.955 115.159 — 28.899 -86.260 —
2022 23.003 -22.990 95.473 0 51.745 -39.305 0
2021 1.050 -16.515 45.032 0 28.717 -16.315 0
2020 — -500 6.332 — 2.496 -3.836 —
2019 6.563 -3.352 6.332 — 2.996 -3.336 1
2018 180 -1.381 3.793 — 3.809 16 1
2017 3.647 1.290 3.000 — 4.397 1.397 1
2016 — -93 885 692 300 107 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
286,33% (2024: 332,06%)
Datorii / Total active (total active: 59.927 RON)
Solvabilitate generală
0,35 (2024: 0,3)
Total active / Datorii (total active: 59.927 RON)
Autonomie financiară
-186,33% (2024: -232,06%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 59.927 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-35,22% (2024: -11,01%)
Profit net / Total active (total active: 59.927 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-21,03% (2024: -5,73%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDRA CONSTRUCT IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: CIUCĂ GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
01.08.2026 Data reactivării — 08.05.2026 ANAF