Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OPTIMIZED PERFORMANCE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

OPTIMIZED PERFORMANCE S.R.L. (CUI 36716680) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016014675400 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de publicitate (cod CAEN 7311). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,1 milioane RON, un profit net de 490.306 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 15,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
36716680
Nr. ORC
J2016014675400
EUID
ROONRC.J2016014675400
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Johannes K. Kepler 27, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.102.198 RON
2025▲ 15,2%
Rezultat net
490.306 RON
2025▼ 2,2%
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · 9 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (2)
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (4)
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.102.198 490.306 264.850 5.907 743.809 490.546 3
2024 957.154 501.471 616.499 11.415 1.100.367 501.711 2
2023 942.712 397.842 90.704 24.816 459.073 398.082 2
2022 835.488 311.027 95.188 51.904 346.501 311.267 2
2021 937.555 490.357 92.469 58.874 607.190 574.115 2
2020 749.412 346.676 168.700 73.038 463.620 367.958 1
2019 435.666 -53 112.157 95.834 156.602 147.587 1
2018 186.228 80.726 4.778 — 152.417 147.639 2
2017 129.832 66.713 6.716 — 73.629 66.913 1
2016 — -96 1.000 — 1.104 104 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
35,33% (2024: 55,45%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,83 (2024: 1,8)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
65,43% (2024: 45,13%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
65,4% (2024: 45,11%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,95% (2024: 99,95%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
44,48% (2024: 52,39%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OPTIMIZED PERFORMANCE S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: TEACĂ MARIA-CRISTINA (administrator), STĂNESCU IOANA-MĂDĂLINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
05.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 07.11.2016 Transfer (sosire) din 21.05.2026 ANAF
05.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
05.08.2026 Data stării juridice 07.11.2016 21.05.2026 ANAF
05.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice ANAF
05.08.2026 Număr de înmatriculare J40/14675/2016 J2016014675400 ANAF