Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ECS IT SOLUTIONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

ECS IT SOLUTIONS SRL (CUI 36724330) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016004027129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Alte activități de servicii privind tehnologia informației (cod CAEN 6290). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 271.755 RON, un profit net de 70.580 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 6,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36724330
Nr. ORC
J2016004027129
EUID
ROONRC.J2016004027129
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Constantin Noica 12, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
271.755 RON
2025▼ 6,9%
Rezultat net
70.580 RON
2025▲ 88,6%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6290 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (8) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (2)
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 271.755 70.580 8.777 8.500 65.110 70.820 1
2024 291.800 37.430 101.642 34.662 104.650 37.670 2
2023 287.300 37.038 113.599 74.149 123.715 84.265 2
2022 258.100 -2.560 179.576 175.563 101.850 97.837 2
2021 295.337 34.024 193.174 236.907 86.758 130.949 2
2020 297.388 52.749 9.046 3.710 130.988 125.977 2
2019 278.224 64.181 8.939 742 107.541 99.543 2
2018 247.966 57.292 4.624 3.191 99.737 98.518 1
2017 211.568 62.720 5.688 0 68.476 63.226 1
2016 7.904 306 5.110 929 4.687 506 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
11,92% (2024: 72,96%)
Datorii / Total active (total active: 73.610 RON)
Solvabilitate generală
8,39 (2024: 1,37)
Total active / Datorii (total active: 73.610 RON)
Autonomie financiară
96,21% (2024: 27,04%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 73.610 RON)
Rentabilitate active (ROA)
95,88% (2024: 26,87%)
Profit net / Total active (total active: 73.610 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,66% (2024: 99,36%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
25,97% (2024: 12,83%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ECS IT SOLUTIONS SRL

Reprezentantul firmei este: VARO LEVENTE ATTILA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Cod CAEN principal 6209 6290 ANAF