Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EV POINT ENERGY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

EV POINT ENERGY S.R.L. (CUI 36753271) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016002466225 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comercializarea energiei electrice (cod CAEN 3515). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 335.816 RON, o pierdere netă de 53.387 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 67,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
36753271
Nr. ORC
J2016002466225
EUID
ROONRC.J2016002466225
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Dacia 11, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
335.816 RON
2025▼ 67,3%
Rezultat net
-53.387 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
3515 Comercializarea energiei electrice
Secțiunea D · Diviziunea 35 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
3514 Distribuția energiei electrice

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (3515 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (25) · 13 diviziuni
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (2)
  • 3513 Transportul energiei electrice
  • 3514 Distribuția energiei electrice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025, fără 2020 și 2021. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 335.816 -53.387 1.877.011 757.668 923.917 -195.426 1
2024 1.027.740 -249.040 1.726.307 730.639 853.728 -141.940 1
2023 1.809.182 628.902 0 0 784.585 784.585 0
2022 173.100 38.894 0 0 155.683 155.683 0
2019 — 0 0 — 20.958 20.958 —
2018 21.400 20.758 0 — 20.958 20.958 —
2017 — 0 0 — 200 200 —
2016 0 0 560 560 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
111,62% (2024: 108,96%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,9 (2024: 0,92)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-11,62% (2024: -8,96%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-3,17% (2024: -15,72%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-15,9% (2024: -24,23%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EV POINT ENERGY S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: STATI NATALIA (administrator), MALOVATA DORIN (administrator), CLICHICI NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025